WYCENA ONLINE

Porady

Planując zabudowę szafy lub garderoby należy pamiętać o kilku zaleceniach, które pozwolą zaprojektować praktyczne i funkcjonalne wnętrze. Oto kilka z nich:

Gabaryty zewnętrzne szafy.

Pełna szafa zbudowana jest z dachu, boków i podłogi. Podłoga montowana jest na nóżkach przykrytych cokołem (zdjęcie poniżej), które umożliwiają regulację wysokości oraz wypoziomowanie szafy . Takie rozwiązanie umożliwia również ewentualną zmianę podłogi bez konieczności demontowania szafy. Wówczas nowa podłoga dochodzi do nóżek, a wysokość cokołu należy zmniejszyć o grubość nowej posadzki.
Istnieje możliwość kombinacji jej budowy, np. bez podłogi i cokołu (wówczas wewnątrz szafy jest istniejąca posadzka).Szafa może być bez boków, jeśli ma ona się znajdować we wnęce (zamiast boków montowane są tzw. przymyki- zdjęcie obok). Jeśli szafa ograniczona jest ścianą tylko z jednej strony, wtedy również można zamontować na tej ścianie listwę przymykową.

Wykonywane przez nas elementy szafy z płyty laminowanej są wycinane piłą z podcinakiem i okleinowane ABS okleiniarką z wstępnym frezowaniem pozwalającym uniknąć wyszczerbienia krawędzi płyty oraz dostania się zanieczyszczeń.

Wnętrze szafy:Lipiak Meble – szafy Poznań