Porady fachowców

Jak zaprojektować szafę?

utworzone przez | cze 3, 2021

W nowoczesnych domach coraz częściej pojawiają się meble na wymiar. Po zachłyśnięciu się przez lata masową produkcją i gotowymi meblami, które zunifikowały wnętrza naszych mieszkań, pojawiły się powtórnie meble na wymiar. Najczęściej stosuje się je w dwóch pomieszczeniach: kuchni i sypialni, gdzie tradycyjną szafę albo wręcz garderobę zastąpiły optymalnie zaprojektowane szafy na wymiar. 

Szafa wnękowa na wymiar

Współczesne projekty sypialni z góry zakładają miejsce lokacji rodzinnej szafy. Jest nią wnęka, która wcale nie musi być głęboka. Projektowanie szafy na wymiar zaczyna się od jej głębokości, która nie powinna wynosić mniej niż 60cm. Nie powinna też być znacząco głębsza, wszak trzeba sięgnąć do niej ręką. Standardowe wieszaki stosowane w szafie to ok. 40cm, jednak ubrania potrzebują jeszcze nieco więcej przestrzeni, by się gnieść, ale też by zachować w szafie cyrkulację powietrza. 

szafie wnękowej na wymiar muszą znaleźć się półki, których szerokość powinna wynosić od 50 do maksymalnie 100cm. Na półkach układamy ubrania czy bieliznę, które mogą pozostawać złożone i nie skutkuje to nadmiernym zgnieceniem tkaniny. Szerokość półek w meblach na wymiar decyduje często o komforcie przechowywania, ale należy pamiętać, że im dłuższe półki, tym bardziej narażone są one na odkształcenie pod ciężarem obłożenia. Szerokość i głębokość szafy ma znaczenie przy projektowaniu drzwi przesuwnych na wymiar, które mogłyby, w niewłaściwej proporcji głębokości szafy, niszczyć ubrania w trakcie poziomego ruchu drzwi. 

Meble na zamówienie

meblach na wymiar szczególne miejsce należy przeznaczyć na delikatne ubrania: damskie, delikatne bluzki, męskie i damskie koszule, eleganckie sukienki. Producent szaf wnękowych do tego celu proponuje zwykle wewnętrzny drążek, na którym umieszcza się wieszaki. Kluczowe dla komfortu jest tu określenie wysokości montażu drążka. W meblach na zamówienie można ją dokładnie dostosować do wzrostu użytkowników, a przynajmniej określić optymalne warunki. Drążek na sukienki może znaleźć się na wysokości ok. 170cm. W ten sposób dół nawet długiej sukienki nie ulegnie zgnieceniu. Drążek na ubrania krótsze można umieścić na wysokości ok. 60cm. Montując drążek również należy pamiętać, by montować go ok. 6 cm przed górną półką, tak by wygodnie manewrować wieszakiem. 

Drzwi przesuwne a wymiar, czyli optymalna organizacja przestrzeni

Większość producentów szaf wnękowych projektuje je tak, by maksymalnie wykorzystać dół szafy, szczególnie wtedy, gdy można pozwolić sobie na słuszną wysokość garderoby. Tam warto zamontować szuflady, które wypełnia się bielizną, rajstopami, skarpetkami i niezliczoną ilością drobnych elementów garderoby, na które nigdy nie ma właściwego miejsca. 

Szanowny kliencie kupujesz od producenta bez pośredników!! 

Gwarancja najniższej ceny za najwyższą jakość!!

Chcesz poznać wycenę swojego projektu? Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wyceny. Wypełnienie go zajmie Ci 5-10 min.

Za co chwalą nas klienci:

Terminowość

Terminowość i krótki czas oczekiwania na zamówione meble.

Doświadczenie

Doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia oraz duża wiedza.

DOBRE CENY

Konkurencyjne ceny, wysoka jakość wykonania mebli i wykorzystanych materiałów.

Jako producent szaf wnękowych wykorzystujemy najlepsze materiały i tworzymy doskonałe pod względem jakości produkty, które są trwalsze i ładniejsze niż oferowane w sklepach, wytwarzane hurtowo meble. To nasi klienci są ich kreatorami, my natomiast realizujemy ich pomysły w taki sposób, by szafy były funkcjonalne i służyły im przez wiele lat. Produkcja mebli to nasza pasja - jej efektami lubimy dzielić się z innymi!

OPINIE

Będziemy wdzięczni, jeżeli postanowisz podzielić się opinią na temat naszych usług. Pomoże to nam udoskonalić naszą ofertę, a innym klientom z pewnością ułatwi podjęcie decyzji. Gdy naciśniesz „dodaj opinie”, zostaniesz przekierowany bezpośrednio na naszą wizytówkę w Mapach Google, gdzie możesz wystawić opinię. Wystawiona opinia pojawi się zarówno tutaj jak i w Google Maps.

Zapraszamy do obejrzenia naszych produktów prezentowanych na niniejszej witrynie. Naszymi garderobami, szafami opartymi o systemy drzwi przesuwnych Senator i Indeco oraz innymi meblami wolno stojącymi lub do zabudowy wnęki cieszy się już liczne grono klientów zamieszkujących Poznań oraz okolice. Naszą siedzibą jest Luboń - zachęcamy do odwiedzin i do kontaktu.

Dane firmy

P.P.H.U. Jarosław Lipiak

ul. Konarzewskiego 24
62-030 Luboń

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 8-16
sob. po uzgodnieniu tel.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Firma Lipiak - Meble najaktywniej działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL: