Porady fachowców

Mebel na Wymiar a Zrównoważony Styl Życia: Materiały i Ekologia

utworzone przez | sie 11, 2023

W dzisiejszych czasach troska o środowisko naturalne staje się coraz ważniejsza. Wybór mebli na wymiar może być zgodny z zrównoważonym stylem życia, jeśli jesteśmy odpowiednio świadomi materiałów używanych do produkcji. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego meble na wymiar mogą być przyjazne dla środowiska oraz jakie materiały są najbardziej ekologiczne.

Materiały Ekologiczne w Meblach na Wymiar: Dlaczego To Ważne?

  • Wzrost świadomości ekologicznej: Coraz więcej osób zwraca uwagę na pochodzenie i materiały używane do produkcji mebli.
  • Redukcja odpadów: Przyjazne dla środowiska meble mogą być projektowane z myślą o dłuższym okresie użytkowania i recyklingu.

Najlepsze Materiały Ekologiczne do Mebli na Wymiar:

  1. Drewno z certyfikatem FSC: Drewno pochodzące z lasów zarządzanych z poszanowaniem środowiska. Jest trwałe i nadaje się do wielu stylów mebli.
  2. Bambus: Szybko rosnący materiał, który jest wytrzymały i lekki. Idealny do produkcji mebli na wymiar.
  3. Certyfikowane płyty wiórowe i MDF: Wybierając płyty oznaczone certyfikatem, można mieć pewność, że nie pochodzą one z nielegalnej wycinki.
  4. Materiały z recyklingu: Korzystanie z materiałów wtórnych, takich jak recyklingowane metalowe ramy lub tkaniny, to kolejny krok ku zrównoważonemu projektowaniu mebli.

Projektowanie z Myślą o Trwałości:

  • Minimalizacja odpadów: Projektowanie mebli na wymiar z minimalnym marnotrawstwem materiałów.
  • Wybór trwałych materiałów: Materiały, które są odporne na zużycie i wyjątkowo trwałe, mogą służyć przez lata.

Podsumowanie: Meble na wymiar mogą być częścią zrównoważonego stylu życia, jeśli dokonamy odpowiednich wyborów materiałów. Drewno z certyfikatem FSC, bambus, certyfikowane płyty wiórowe, materiały z recyklingu – to tylko kilka przykładów ekologicznych opcji. Projektowanie z myślą o trwałości i minimalizacji odpadów to klucz do tworzenia mebli, które nie tylko są funkcjonalne i estetyczne, ale także przyjazne dla środowiska.

Szanowny kliencie kupujesz od producenta bez pośredników!! 

Gwarancja najniższej ceny za najwyższą jakość!!

Chcesz poznać wycenę swojego projektu? Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wyceny. Wypełnienie go zajmie Ci 5-10 min.

Za co chwalą nas klienci:

Ceny

Nasze ceny są niższe, bo nie korzystamy z pośredników, więc oszczędzasz na cenie materiałów

Elastyczność

Mamy dużo większą elastyczność i możliwości produkcyjne, dzięki czemu otrzymasz meble idealnie dopasowane do pomieszczenia i Twoich potrzeb oraz optymalnie wykorzystujące każdy centymetr przestrzeni.

Terminowość

Mamy krótsze terminy produkcji mebli, więc nie będziesz musiał czekać tygodniami na montaż mebli lub na dodatkową półkę, jeśli po montażu stwierdzisz, że się przyda

Doradztwo

Meble zostaną zmontowane przez fachowców, którzy mają ogromne doświadczenie w stolarstwie i w przypadku jakichkolwiek problemów szukają optymalnych rozwiązań, dzięki czemu unikniesz stresu.

Doświadczenie

Meble zostaną zmontowane przez fachowców, którzy mają ogromne doświadczenie w stolarstwie i w przypadku jakichkolwiek problemów szukają optymalnych rozwiązań, dzięki czemu unikniesz stresu.

Ochrona przed wodą

Meble, które produkujemy do kuchni i łazienek są przystosowane do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności lub kontaktu z wodą. Stosujemy nasze autorskie rozwiązania.

Jako producent szaf wnękowych wykorzystujemy najlepsze materiały i tworzymy doskonałe pod względem jakości produkty, które są trwalsze i ładniejsze niż oferowane w sklepach, wytwarzane hurtowo meble. To nasi klienci są ich kreatorami, my natomiast realizujemy ich pomysły w taki sposób, by szafy były funkcjonalne i służyły im przez wiele lat. Produkcja mebli to nasza pasja - jej efektami lubimy dzielić się z innymi!

OPINIE

Będziemy wdzięczni, jeżeli postanowisz podzielić się opinią na temat naszych usług. Pomoże to nam udoskonalić naszą ofertę, a innym klientom z pewnością ułatwi podjęcie decyzji. Gdy naciśniesz „dodaj opinie”, zostaniesz przekierowany bezpośrednio na naszą wizytówkę w Mapach Google, gdzie możesz wystawić opinię. Wystawiona opinia pojawi się zarówno tutaj jak i w Google Maps.

Zapraszamy do obejrzenia naszych produktów prezentowanych na niniejszej witrynie. Naszymi garderobami, szafami opartymi o systemy drzwi przesuwnych Senator i Indeco oraz innymi meblami wolno stojącymi lub do zabudowy wnęki cieszy się już liczne grono klientów zamieszkujących Poznań oraz okolice. Naszą siedzibą jest Luboń - zachęcamy do odwiedzin i do kontaktu.

Dane firmy

P.P.H.U. Jarosław Lipiak

ul. Konarzewskiego 24
62-030 Luboń

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 8-16
sob. po uzgodnieniu tel.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Firma Lipiak - Meble najaktywniej działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL: