Porady fachowców

Nowoczesna kuchnia – jakie powinna mieć funkcjonalności?

utworzone przez | paź 2, 2021

Dzisiaj nowoczesna kuchnia kojarzy się przede wszystkim z minimalizmem i perfekcyjną ergonomią. Nie istnieje jednak jeden optymalny projekt, który zadowoliłby wszystkich. Cechy kuchni w dużej mierze zależą od potrzeb użytkowników. Inaczej jest eksploatowana kuchnia czteroosobowej rodziny, a inaczej singla. 

Funkcjonalność i ergonomia w kuchni 

Kuchnia nowoczesna współczesnej rodziny musi być przede wszystkim funkcjonalna. Funkcjonalność kuchni i jej ergonomia opiera się na zasadzie trójkąta, którego wierzchołki wyznaczają podstawowe w kuchni urządzenia: zlewozmywak, lodówka oraz kuchenka. Bokami trójkąta są ścieżki komunikacyjne, które przemierza osoba przygotowująca posiłek. O ergonomii świadczą przemierzane kilometry, dlatego przyjmuje się, że odległość pomiędzy wierzchołkami trójkąta nie powinna był dłuższa niż 210 cm pomiędzy zlewozmywakiem a lodówką oraz 270cm pomiędzy lodówką a kuchenką. Nowoczesne kuchnie z wyspą, które są zwykle na tyle duże, że przekroczyłyby powyższe limity, właśnie dlatego w projekt kuchni wpisuje się wyspę, która skraca przemierzaną trasę. 

Biała kuchnia czy kolorowa?

Kolor kuchni zależy od preferencji kolorystycznych i indywidualnego gustu, jednak kolor biały należy do najczęściej stosowanych w kuchni z uwagi na kakofonię kolorów, która prędzej czy później pojawi się w pomieszczeniu. Z bielą ścian mogą korespondować lub kontrastować meble kuchenne. Meble kuchenne na wymiar mogą przybrać dowolny kolor. Ten aspekt niezwykle poszerza spektrum możliwości aranżacji kuchni, chociaż w trendach ostatnich lat przeważa nie feeria barw, ale monochromatyczność. Kolorystyka kuchni powinna dziś być spójna, stonowana i lekko zamglona. 

Jak oświetlić nowoczesną kuchnię?

Oświetlenie kuchenne powinno być mocno zróżnicowane. Światło powinno padać dokładnie tam, gdzie odbywa się intensywna praca. Szafki kuchenne to miejsce, gdzie przygotowuje się składniki posiłku i sam posiłek. Zatem światło powinno padać punktowo dokładnie w takie miejsce, na blat kuchennej szafki. Jeżeli w kuchni mieści się stół jadalny lub kuchnia połączona jest salonem i stół stoi w tej części pomieszczenia, światło powinno padać bezpośrednio na stół. Optymalna kuchnia jest oświetlona górnym światłem sufitowym, by światło rozświetliło równo całe pomieszczenie. W kuchni cenne jest także punktowe światło LEDowe, zamontowane wewnątrz szafek kuchennych. Przy każdym otwarciu drzwi włącza się i delikatnie rozprasza mrok. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie lampek LEDowych w postumentach szafek, tworzą one bezpieczny szlak komunikacji, przydatny szczególnie nocą. 

Szanowny kliencie kupujesz od producenta bez pośredników!! 

Gwarancja najniższej ceny za najwyższą jakość!!

Chcesz poznać wycenę swojego projektu? Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wyceny. Wypełnienie go zajmie Ci 5-10 min.

Za co chwalą nas klienci:

Terminowość

Terminowość i krótki czas oczekiwania na zamówione meble.

Doświadczenie

Doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia oraz duża wiedza.

DOBRE CENY

Konkurencyjne ceny, wysoka jakość wykonania mebli i wykorzystanych materiałów.

Jako producent szaf wnękowych wykorzystujemy najlepsze materiały i tworzymy doskonałe pod względem jakości produkty, które są trwalsze i ładniejsze niż oferowane w sklepach, wytwarzane hurtowo meble. To nasi klienci są ich kreatorami, my natomiast realizujemy ich pomysły w taki sposób, by szafy były funkcjonalne i służyły im przez wiele lat. Produkcja mebli to nasza pasja - jej efektami lubimy dzielić się z innymi!

OPINIE

Będziemy wdzięczni, jeżeli postanowisz podzielić się opinią na temat naszych usług. Pomoże to nam udoskonalić naszą ofertę, a innym klientom z pewnością ułatwi podjęcie decyzji. Gdy naciśniesz „dodaj opinie”, zostaniesz przekierowany bezpośrednio na naszą wizytówkę w Mapach Google, gdzie możesz wystawić opinię. Wystawiona opinia pojawi się zarówno tutaj jak i w Google Maps.

Zapraszamy do obejrzenia naszych produktów prezentowanych na niniejszej witrynie. Naszymi garderobami, szafami opartymi o systemy drzwi przesuwnych Senator i Indeco oraz innymi meblami wolno stojącymi lub do zabudowy wnęki cieszy się już liczne grono klientów zamieszkujących Poznań oraz okolice. Naszą siedzibą jest Luboń - zachęcamy do odwiedzin i do kontaktu.

Dane firmy

P.P.H.U. Jarosław Lipiak

ul. Konarzewskiego 24
62-030 Luboń

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 8-16
sob. po uzgodnieniu tel.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Firma Lipiak - Meble najaktywniej działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL: