Porady fachowców

W jaki sposób dbać o meble skórzane?

utworzone przez | lip 11, 2022

Meble skórzane cieszą się bardzo dużą popularnością, jednocześnie uchodząc za synonim luksusu. Cechują je wytworny wygląd, wygoda oraz wytrzymałość obicia. Jednak, aby cieszyły one swoimi walorami wizualnymi i użytkowymi jak najdłużej, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja mebli.

1. Zadbaj o odpowiednią wilgotność powietrza!

Skóra bierze udział w regulacji wilgotności powietrza. Pochłania jej nadmiar z powietrza i wydziela ją, gdy jest zbyt sucho. Jednak kiedy wilgotność powietrza jest zbyt wysoka lub zbyt niska, powstają warunki niekorzystne dla mebli skórzanych. Optymalna wartość w większości przypadków zawiera się w przedziale 30-70%. Aby być pewnym, że sprzęty znajdują się w odpowiednim środowisku, warto zainstalować w pomieszczeniu higrometr. Jeżeli powietrze będzie za suche, skóra zacznie pękać. W przypadku zbyt dużej wilgotności – sfałduje się i będzie idealnym siedliskiem dla pleśni i grzybów.

2. Czyść meble w odpowiedni sposób!

Jak już napisano wyżej, skóra jest wrażliwa na skrajne wartości wilgotności. Dlatego, wykonując czyszczenie mebli skórzanych, należy wystrzegać się polewania ich wodą lub mycia nasączoną gąbką. Wystarczy przetrzeć ją lekko zwilżoną ściereczką, najlepiej nie częściej niż raz na tydzień. Tak samo często można odkurzyć tapicerkę. Jako że w skórę nie wnikają roztocza czy inne drobnoustroju, sprzęty posiadające obicie z tego materiału są dobrym wyborem dla alergików.

3. Zwróć uwagę na temperaturę powietrza i nasłonecznienie!

Skóra najlepiej czuje się w temperaturze pokojowej. Dlatego nie można wykonanych z niej wyrobów ustawiać zaraz koło kaloryferów i koło klimatyzatorów, chociaż oczywiście obie instalacje powinny się znaleźć w pokoju dziennym, jeśli kupujemy skórzane meble do salonu. Aby ochronić sprzęty przed zbyt silnym działaniem promieni słonecznych i UV, nie stawiajmy ich bezpośrednio pod oknami, które zresztą powinniśmy przyciemnić lub zasłonić przynajmniej firanami bądź zasłonami.

Pamiętaj o przestrzeganiu wyżej wymienionych zasad!

Te proste rady, jakie przekaże Państwu każdy producent mebli skórzanych, pozwoli cieszyć się z tych pięknych sprzętów przez lata. Warto te zasady przestrzegać, ponieważ renowacja mebli skórzanych bardzo często wiąże się z koniecznością kosztownej wymianą obicia. Jeśli gabaryty wnętrza nie są duże, lepiej zakupić meble na wymiar, gdyż w ten sposób unikniemy sytuacji, gdy te drogie wyroby znajdą się zbyt blisko drażliwych miejsc, takich jak np. kaloryfery. Te piękne i luksusowe zasługują na uwagę. Jeśli im ją damy, odwdzięczą się nam długowiecznością.

Szanowny kliencie kupujesz od producenta bez pośredników!! 

Gwarancja najniższej ceny za najwyższą jakość!!

Chcesz poznać wycenę swojego projektu? Zachęcamy do skorzystania z naszego formularza wyceny. Wypełnienie go zajmie Ci 5-10 min.

Za co chwalą nas klienci:

Terminowość

Terminowość i krótki czas oczekiwania na zamówione meble.

Doświadczenie

Doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia oraz duża wiedza.

DOBRE CENY

Konkurencyjne ceny, wysoka jakość wykonania mebli i wykorzystanych materiałów.

Jako producent szaf wnękowych wykorzystujemy najlepsze materiały i tworzymy doskonałe pod względem jakości produkty, które są trwalsze i ładniejsze niż oferowane w sklepach, wytwarzane hurtowo meble. To nasi klienci są ich kreatorami, my natomiast realizujemy ich pomysły w taki sposób, by szafy były funkcjonalne i służyły im przez wiele lat. Produkcja mebli to nasza pasja - jej efektami lubimy dzielić się z innymi!

OPINIE

Będziemy wdzięczni, jeżeli postanowisz podzielić się opinią na temat naszych usług. Pomoże to nam udoskonalić naszą ofertę, a innym klientom z pewnością ułatwi podjęcie decyzji. Gdy naciśniesz „dodaj opinie”, zostaniesz przekierowany bezpośrednio na naszą wizytówkę w Mapach Google, gdzie możesz wystawić opinię. Wystawiona opinia pojawi się zarówno tutaj jak i w Google Maps.

Zapraszamy do obejrzenia naszych produktów prezentowanych na niniejszej witrynie. Naszymi garderobami, szafami opartymi o systemy drzwi przesuwnych Senator i Indeco oraz innymi meblami wolno stojącymi lub do zabudowy wnęki cieszy się już liczne grono klientów zamieszkujących Poznań oraz okolice. Naszą siedzibą jest Luboń - zachęcamy do odwiedzin i do kontaktu.

Dane firmy

P.P.H.U. Jarosław Lipiak

ul. Konarzewskiego 24
62-030 Luboń

Godziny otwarcia:

pon.-pt. 8-16
sob. po uzgodnieniu tel.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Firma Lipiak - Meble najaktywniej działa na terenie Wielkopolski, szczególnie w miejscowościach: Poznań, Luboń, Komorniki, Mosina, Puszczykowo, Skórzewo, Plewiska.

Ochronę Twoich danych gwarantuje bezpieczne i szyfrowane połączenie SSL: